Urządzenia starszej generacji oparte o kontroler bibi-K12

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Technologia cały czas się rozwija. Starsze urządzenia są systematycznie zastępowane nowszymi. To naturalny proces w praktycznie każdej branży. Nowe modele przeważnie wyróżniają się udoskonaloną konstrukcją, mniejszą awaryjnością, a także dodatkową funkcjonalnością. To samo tyczy się urządzeń działających na podstawie kontrolera bibi-K12. Choć obecnie są one wycofane z produkcji, to opis ich działania stanowi niezwykle cenne źródło informacji dla osób specjalizujących się w serwisowaniu urządzeń tego typu.

Podstawowe informacje o systemie bibinet

Jednym z kluczowych elementów systemu bibinet jest odpowiednio skonfigurowany kontroler. Jego głównym zadaniem jest prawidłowa współpraca z kontrolerami w obrębie całego systemu. Interfejs oznaczony jako bibi-F21 zmienia transmisje z RS232 na RS485. Ponadto jako Master jest odpowiedzialny za odpowiednie adresowanie kontrolerów. Warto również wiedzieć, że interfejs odpowiada za działanie funkcji anti pass back, czyli systemu uniemożliwiającego korzystanie z jednej karty kilku osobom.

Urządzenia starszej generacji oparte o kontroler bibi-K12 nadal są zamontowane w wielu miejscach, dlatego tak ważny jest łatwy dostęp do karty katalogowej, instrukcji instalacji, deklaracji CE, a także szablonu montażowego. Dzięki nim, w przypadku awarii lub nieprawidłowego działania, technicy mogą szybko zdiagnozować problem.

Dodatkowe informacje o kontrolerach bibi-K12

Urządzenia starszego typu, pomimo swoich lat, nadal wyróżniają się szeroką funkcjonalnością. Opisywany kontroler bibi-K12 może być wykorzystywany do efektywnej obsługi zarówno jednego, jak i dwóch przejść kontrolowanych. Wbudowany zegar i pamięć umożliwiają zapamiętanie nawet do 10 000 kart. Z kolei maksymalna liczba zdarzeń, które opisywane urządzenie może zarejestrować, to aż 35 000. Do urządzenia bibi-K12 można podłączyć do czterech czytników. Mogą to być zarówno urządzenia działające na podstawie technologii zbliżeniowej, jak i magnetycznej.

 

Ponadto sterownik ma wbudowane dwa wyjścia typu tranzystorowego. Ich zadaniem jest zarządzanie pracą rygli lub elektromagnesu, który jest odpowiedzialny za blokowanie drzwi. Za komunikację z komputerem jest odpowiedzialny interfejs sieciowy. W przypadku bibi-K12 jest to bibi-F22. Za jego pośrednictwem da się podłączyć nawet 100 kontrolerów. Dzięki niemu nawet w ogromnym budynku można stworzyć sieć kontroli dostępu, sterowaną przez jedną osobę. Takie rozwiązanie daje pełną kontrolę i ogranicza osobom nieupoważnionym dostęp do wybranych pomieszczeń, a nawet pięter.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*