Na czym polegają porady prawne?

Zakres usług świadczonych przez adwokatów jest niezwykle szeroki i obejmuje m.in. udzielanie porad prawnych. Mają one na celu przede wszystkim wyjaśnienie klientowi wszelkich problematycznych kwestii dotyczących określonej sprawy. Przyjmują dwojaką formę – ustną albo pisemną (gdy dana osoba potrzebuje dokumentu do przedstawienia go urzędzie, ewentualnie banku). Jeśli mieszkamy na terenie Krakowa, to profesjonalną poradę prawną bez problemu uzyskamy w tej kancelarii: https://www.adwokat-lisicki.pl/uslugi-i-porady-prawne-krakow.

Dokładna znajomość zagadnienia podnosi szansę na rozwiązanie problemu

Porady prawne udzielane są głównie wtedy, gdy zachodzi konieczność zastosowania regulacji o charakterze prawnym (m.in. na płaszczyźnie karnej, administracyjnej, gospodarczej czy cywilnej). Samodzielne próby poradzenia sobie z tego rodzaju sprawami kończą się bowiem zazwyczaj nieprzyjemnymi konsekwencjami – choćby brakiem zachowania właściwej formy czynności albo przegapieniem wyznaczonego terminu procesu. Fachowe wsparcie jest potrzebne zwłaszcza tym osobom, które nigdy w życiu nie miały do czynienia z wymiarem sprawiedliwości, a znalazły się w sytuacji wymagającej szybkiej reakcji.

Omawiane porady bywają nierzadko wielowątkowe i zahaczają o bardzo różne dziedziny. Adwokat jest wówczas zmuszony do przeprowadzenia poszerzonej analizy zagadnienia, a klient odwiedza jego gabinet co najmniej kilkakrotnie, aż do uzyskania kompletnej pomocy. Dodajmy, że stawka godzinowa za pojedynczą poradę waha się w przedziale od 100 do 200 złotych, co nie jest zbyt wygórowaną kwotą. Oczywiście niekiedy tego typu usługi są realizowane pro pono, czyli całkowicie za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 + dwadzieścia =