Kto używa lokalizatorów GPS?

Technika i technologie satelitarnej lokalizacji umożliwiają lokalizację odbiornika GPS z dokładnością do kilku metrów. Urządzenia takie mogą być stosowane przy wielu okazjach. Aby były jeszcze bardziej wygodne w użytkowaniu, posiadają one własne zasilanie.

Lokalizacja przedmiotów i pojazdów

Częstą praktyką jest śledzenie samochodów przy pomocy technologii GPS. Rozwiązanie takie jest stosowane w wypożyczalniach pojazdów, aby szybko zlokalizować swoją własność. To zwiększa stopień ochrony przed kradzieżami. W autach montowane są lokalizatory GPS ze stałym zasilaniem, aby nie było możliwości ich wyłączenia, jeżeli dojdzie do wyładowania akumulatora samochodowego.

Utrudnia to również wykrycie i usunięcie takiego lokalizatora przez przestępców. W ten sposób również oznasamochodówcza się bagaż oraz ładunek podczas transportu na znaczne odległości. Spedytor lub podróżnik mogą szybko ustalić, gdzie są kontenery ze sprzętem i zaplanować odbiór na miejscu dostawy.

Lokalizatory GPS podczas obserwacji osób

Podobnie można użyć i montować miniaturowe lokalizatory GPS przy kontroli działań pracowników. W tym wypadku można łatwo za pomocą programów śledzących ustalić rozkład dnia pracy i aktywność pracownika. Lokalizatory w prosty sposób można zamontować w dowolnym miejscu. Z tych samych urządzeń korzystają biura detektywistyczne podczas swojej pracy operacyjnej. Świadczy to o dokładności oraz skuteczności pomiarów wykonywanych tą metodą. Nadajniki GPS mają swoje zasilanie, co ułatwia używanie ich przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × trzy =