Jak wykonuje się makijaż permanentny?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach bardzo wiele kobiet decyduje się na wykonanie makijażu permanentnego w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Wynika to z faktu, że doskonale maskuje on wszelkie niedoskonałości urody, akcentuje jej atuty, a ponadto nie rozpływa się w najmniej spodziewanych momentach. Dodajmy, że tego typu makijaż idealnie tuszuje defekty skóry w postaci blizn czy przebarwień. Urządzenia, akcesoria oraz pigmenty niezbędne do wykonania zabiegu można kupić w tym specjalistycznym sklepie internetowym: https://abacosun.pl/kartridze.

Gwarancja komfortu psychicznego 

Makijaż permanentny jest przeznaczony w szczególności dla kobiet, które pragną skutecznie ukryć pewne konkretne niedoskonałości występujące na twarzy i dzięki temu osiągnąć komfort psychiczny. Za jego pomocą można bowiem nie tylko zamaskować plamy pigmentacyjne albo przebarwienia, ale również dowolnie skorygować kształt ust (np. wyrównać ich symetrię), podkreślić kontury oczu, stworzyć delikatne kreski ozdobne na powiekach oraz optycznie powiększyć brwi. Jest to również optymalne rozwiązanie dla pań cierpiących z rana na brak czasu niezbędnego do wykonania zwykłego makijażu, uprawiających sporty wodne, będących po chemioterapii, wybierających się na dłuższy czas do placówki medycznej, a także wszystkich tych, które nie lubią się malować ze względu na różnego rodzaju uczulenia i alergie. Jeśli chodzi o przeciwwskazania, to makijaż permanentny nie jest zalecany m.in. osobom chorym na cukrzycę, opryszczkę czy łuszczycę. 

Przebieg zabiegu 

Makijaż permanentny powinien być zawsze wykonywany w salonie, ponieważ w takim miejscu jest sterylnie i znajdują się wygodne fotele kosmetyczne, odpowiednie urządzenia, akcesoria i wysokiej jakości barwniki. Zabieg rozpoczyna się zawsze od dobrania przez wykwalifikowaną linergistkę stosownego pigmentu, idealnie dopasowanego do typu urody, karnacji i koloru włosów. Następnie rysuje ona specjalnie do tego przeznaczoną kredką wstępne kreski (np. na ustach), tak aby klientka mogła ujrzeć potencjalny efekt końcowy. Dopiero po tym etapie zaczyna się właściwy zabieg, który trwa co najmniej godzinę, a często nawet dwie lub trzy. Naturalne pigmenty są wstrzykiwane pod skórę za pomocą specjalnego aparatu igłowego, wyposażonego w jednorazowe igły. Po jego zakończeniu linergistka nakłada zazwyczaj na skórę relaksujące kompresy. Oto działania możliwe do wykonania na poszczególnych częściach twarzy:

  1. Usta – można im nadać pożądany kontur lub bardziej intensywny kolor, powiększyć je, rozświetlić, całkowicie wypełnić (co pozwoli wyrównać nierówności pigmentacyjne) albo wycieniować (dla zachowania naturalnego rezultatu).
  2. Oczy – w tym przypadku wykonuje się przede wszystkim górne i dolne kreski na powiekach w celu pogrubienia linii rzęs albo zaakcentowania kształtu oka.  
  3. Brwi – istnieje możliwość wyrównania ich asymetrii, wypełnienia brakujących włosów, a także nadania właściwego kształtu oraz bardziej intensywnego koloru. Stosuje się przy tym dwie metody – cieniowania (polega na całkowitym wypełnieniu) lub piórkową (opiera się na stworzeniu imitacji włosków).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*