Coaching i sposoby kształcenia się w tym kierunku

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coaching to świetny sposób, aby pomóc Ci przywrócić swoje życie na właściwe tory. To coś więcej niż tylko słuchanie, jak ktoś mówi o swoich problemach. Coaching polega na pomaganiu ludziom w znalezieniu rozwiązań i może być właśnie tym, czego potrzebujesz, aby wyjść z dołka, w którym się znajdujesz.

Co mogą z tym zrobić osoby zainteresowane coachingiem?

1. Umów się na spotkanie z profesjonalnym trenerem lub doradcą. Jeśli nie chcesz płacić komuś profesjonalnemu, istnieje wiele grup wsparcia typu peer-to-peer, które oferują bezpłatne usługi doradcze – upewnij się tylko, że nie są one powiązane z żadnymi organizacjami religijnymi lub kościołami, ponieważ wiele z nich ma ścisłe zasady dotyczące tego, co mogą, a czego nie mogą powiedzieć, gdy są opłacane przez firmy ubezpieczeniowe lub inne podmioty, które nie są powiązane bezpośrednio z ich organizacją.

2. Czytaj książki na temat technik coachingu i tego, jak mogą one pomóc ludziom w przezwyciężeniu ich problemów. Istnieje mnóstwo książek, które uczą podstaw technik coachingu, ale jeśli chcesz coś bardziej zaawansowanego lub specyficznego dla twojej sytuacji, to spójrz na zakup jednej z tych książek zamiast wielu.

3. Ucz się od innych coachów. Możesz nauczyć się wiele z czytania książek i oglądania filmów, ale nic nie pokona doświadczenia. Znajdź coacha, który pracuje z ludźmi takimi jak Ty, zadawaj pytania i obserwuj, co robią. Zawsze też możesz skorzystać z profesjonalnych kursów i szkoleń, które oferowane są przez takich przedstawicieli na rynku jak Meritum.

4. Dowiedz się, czego chcą i potrzebują Twoi klienci, a następnie daj im to w sposób, który jest przyjemny dla Was obu. Najlepszym sposobem na to jest zadawanie pytań i uważne słuchanie odpowiedzi. Staraj się nie zakładać zbyt wiele o tym, co myślą lub czują tylko dlatego, że płacą Ci pieniądze – nie wiesz wszystkiego o ich okolicznościach i potrzebach (a czasami oni też nie wiedzą). Ważne jest, aby mieć empatię wobec doświadczeń innych, ale pamiętaj też, że mogą być rzeczy, o których nie mówią, ponieważ wolą zachować je w tajemnicy lub nie dzielić się nimi (np. stres finansowy).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*