Zbiorniki na paliwo – czym się charakteryzują?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zbiorniki paliwa są istotną częścią Twojego pojazdu. Przechowują paliwo, które zasila Twój samochód osobowy lub ciężarowy i dostarczają je do silnika w razie potrzeby. Zbiorniki paliwa ciężko pracują, aby zapewnić Ci mobilność, dlatego muszą być zaprojektowane i skonstruowane w taki sposób, aby mogły wytrzymać rygory codziennej jazdy.

Zbiorniki paliwa do samochodów ciężarowych, osobowych i autobusów mają różne warunki pracy i wymagania. Na przykład zbiornik paliwa w ciężarówce musi wytrzymać wyższe ciśnienie niż w samochodzie. Ponadto zbiorniki paliwa stosowane w samochodach ciężarowych lub autobusach muszą być również odporne na nagłe uderzenia, takie jak przejechanie przez dziurę w jezdni lub wjechanie w przeszkodę. Oznacza to, że konstrukcja zbiornika paliwa jest dostosowana specjalnie do każdego zastosowania i wykorzystuje różne materiały.

Rodzaje zbiorników

Zbiorniki na paliwo występują w dwóch głównych rodzajach: stałe i przenośne.

Stałe zbiorniki paliwa są montowane wewnątrz nadwozia pojazdu, zazwyczaj pod maską lub za tylnymi siedzeniami. Zazwyczaj są one wykonane z metalu, ale mogą być również wykonane z tworzywa sztucznego, jeśli nie są narażone na działanie ekstremalnych temperatur.

Przenośne zbiorniki paliwa są stosowane w sytuacjach, gdy potrzebna jest dodatkowa pojemność do przechowywania paliwa, np. w ciężarówkach do przewozu na duże odległości lub w samochodach kempingowych. Przenośne zbiorniki paliwa są zazwyczaj wykonane z tworzywa sztucznego, ponieważ są łatwiejsze w obsłudze niż zbiorniki metalowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*