Jak zostać operatorem podnośnika?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W budownictwie i innych dziedzinach przemysłu powszechnie wykorzystuje się różne podnośniki (przejezdne, samojezdne, masztowe itp.). Są to w większości zaawansowane urządzenia z mechanizmem hydraulicznym, które służą przede wszystkim do podnoszenia rozmaitych obiektów na mniejszą lub większą wysokość. Aby móc nimi operować, konieczne jest posiadanie odpowiednich uprawnień zdobytych w ramach profesjonalnego szkolenia. Organizuje je regularnie m.in. ta specjalistyczna firma: https://corleonis.pl/szkolenia/.

Stosowne predyspozycje charakterologiczne to podstawa

Osoba pragnąca na co dzień pracować w charakterze operatora podnośnika musi być pełnoletnia i mieć ukończoną co najmniej szkołę podstawową. Kolejnym istotnym warunkiem jest brak jakichkolwiek przeciwwskazań zdrowotnych, zwłaszcza tych dotyczących bezpośrednio wykonywania obowiązków zawodowych na wysokościach. Po spełnieniu powyższych kryteriów należy zapisać się na kurs, który daje zarówno fachową wiedzę na temat budowy podnośników, jak i uczy ich perfekcyjnej obsługi.

Obejmuje on zawsze dwa kluczowe etapy – teoretyczny oraz czysto praktyczny (łącznie około 35 godzin zajęć). Tem drugi dobywa się wyłącznie pod okiem doświadczonego instruktora-praktyka, a także uwzględnia wszelkie zasady z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Po ich zaliczeniu uczestnik zdaje najpierw egzamin wewnętrzny w firmie, a później zewnętrzny przed komisją wyznaczoną przez UDT. Dodajmy, że bycie operatorem to praca wyjątkowo odpowiedzialna, dlatego kandydat do jej wykonywania musi być osobą zdyscyplinowaną, świetnie skoncentrowaną, dobrze zorganizowaną oraz odporną na stres.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*