Jak wybrać rolety dzienne i nocne

Urządzając pokój, zwłaszcza sypialny, dobrze jest zainwestować w porządne rolety. Najlepsze będą takie, które zarówno za dnia będą pozwalały nam na regulowanie ilości wpuszczanego światła, jak i pozwolą nam na spokojny sen, który zakłócić mogłyby chociaż światła latarni ulicznych. Sprawdźmy więc, jakie rolety najlepiej wybrać.

Komfort za dnia

Nie zawsze chcemy, by okno było całkowicie odsłonięte w dzień. Zwłaszcza, gdy mieszkamy od południowej strony budynku i przez większość dnia słońce świeci wprost w nasze okna. Tutaj dobrym wyjściem byłyby rolety noc dzień, które będą się dobrze sprawować zarówno za dnia, jak i w nocy. Możemy bardzo łatwo zmieniać ilość wpadającego do pokoju światła poprzez zwyczajne unoszenie i opuszczanie rolety. Dwie warstwy materiału podzielone na poziome pasy będą zasłaniać się wzajemnie, ograniczając dopływ światła dokładnie o tyle, o ile zadecydujemy. Nocą możemy doprowadzić do całkowitego zasłonięcia okna. Dzięki temu będzie się nam dobrze spać, ponieważ światło latarni nie będzie mogło przedostawać się bezpośrednio do wnętrza.

Spokój w nocy

Nie tylko regulacja ilości wpuszczanego światła jest ważna. Zwłaszcza latem oraz jesienią istotne jest także to, by do wnętrza pomieszczenia nie dostawały się owady, takie jak muchy czy komary. Mogą one skutecznie zakłócić nasz sen, oraz doprowadzić do swędzących pogryzień. Aby temu zaradzić najlepiej razem z roletami założyć do okien również moskitiery. Przykładowe możemy obejrzeć na stronie https://rolety24.net/moskitiery-okienne. Mamy nadzieję, że nasz poradnik dobrze oddał istotę działania rolet dziennych i nocnych, dzięki temu będziemy mieli w pomieszczeniach znacznie większy komfort przez całą dobę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − 13 =