Jak przygotować się do podróży kamperem?

Na przestrzeni ostatnich lat niezwykle modne stało się podróżowanie na wakacje kamperem. To nic innego jak specjalny samochód turystyczny gwarantujący miejsce do spania, przygotowywania posiłków i załatwiania potrzeb fizjologicznych. Daje on użytkownikom przede wszystkim dużą wolność oraz niezależność w kwestii wyboru kierunku podróży i punktów postojowych. Każda profesjonalna wypożyczalnia kamperów dysponuje pojazdami zróżnicowanymi pod względem wielkości, wyposażenia czy ceny. 

Przegląd techniczny odgrywa ważną rolę

Pierwszym etapem przygotowań do podróży kamperem jest zawsze wizyta w wypożyczalni w celu wyboru pojazdu o konkretnym standardzie i wyglądzie. To również świetna okazja do przetestowania poszczególnych maszyn pod kątem przyjemności z jazdy. W dalszej kolejności należy wstępnie zaplanować trasę po Polsce bądź państwach ościennych. Wyjazd w dalsze rejony świata nie jest wskazany początkującym użytkownikom kampera z powodu braku wystarczającego doświadczenia. Najlepiej rozpocząć od wyznaczenia głównych, orientacyjnych punktów postojowych, a potem zająć się ustalaniem szczegółowych atrakcji.

Nie obejdzie się ponadto bez zapoznania się z przepisami ruchu drogowego obowiązującymi w danym kraju, a także wysokością wszelkich opłat drogowych. Oczywiście trzeba też dokonać ogólnego przeglądu technicznego maszyny, zwracając szczególną uwagę na sprawność układu hamulcowego, napędu oraz  poziomu szczelności instalacji gazowej i wodnej. Na koniec pozostaje jeszcze skompletowanie niezbędnego wyposażenia – mowa tutaj choćby o naczyniach do gotowania, sztućcach, niewielkim grillu gazowym, rozkładanym stoliku i parasolu chroniącym przed słońcem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × jeden =