Jak dbać o męski zarost?

Utrzymanie zarostu w doskonałej formie nie jest wcale tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy pamiętać o regularnej pielęgnacji i podcinaniu. Ważny jest także dobór odpowiednich kosmetyków, które sprawią, że zarost będzie nienagannie się prezentował.

Pielęgnacja męskiego zarostu

Zarówno broda, jak i wąsy potrzebują regularnego mycia za pomocą odpowiednich kosmetyków, które zadbają nie tylko o kondycję skóry, ale także o zarost. Zwłaszcza przy dłuższych brodach wskazane jest używanie szamponów. Może być to tzw. kosmetyk 2w1, który będzie jednocześnie odżywiał włosy. Raz w tygodniu dobrze jest zdecydować się na zrobienie peelingu twarzy, który pobudzi mieszki włosowe do wzrostu. Z ciekawą ofertą kosmetyków dla mężczyzn można zapoznać się na stronie https://ivasklep.pl.

Strzyżenie brody i wąsów

W początkowej fazie zapuszczania zarostu wystarczy zwykły trymer, aby nadać mu odpowiedni kształt. Przy zaroście kilkutygodniowym może okazać się niezbędne skorzystanie z nożyczek oraz grzebienia. Za ich pomocą można korygować pojedyncze, niesforne włoski. Najlepiej jest wykonywać te czynności na suchych włosach, kiedy można trafnie ocenić ich rzeczywistą długość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć + 18 =