Czy warto inwestować w drewnianą podłogę

Podłoga z drewna jest niewątpliwie piękna. Posiada ona wiele zalet, są trwałe i proste w montażu. Niestety dużym minusem dla niektórych, może być ich cena. Może jednak warto?

Wady i zalety drewnianej podłogi

Zalety
Podłogi drewniane są zazwyczaj dużo bardziej trwałe niż wszystkie inne. W porównaniu z taką terakotą czy panelami, które dostają gwarancję zazwyczaj na kilka lat, drewniana podłoga dostaje bardzo często gwarancję aż na 30 lat, z czego jej prawdziwa trwałość jest zazwyczaj dużo większa (zwłaszcza przy zastosowaniu wytrzymałych materiałów jak np. drewno polimerowe).
Drewniane podłogi są bardzo odporne na wszelkiego rodzaju zarysowania i uszkodzenia, a w dodatku, jeśli takowe już powstanie to można je naprawić w prosty i tani sposób za pomocą cyklinowania. Proces ten polega na starciu górnej warstwy podłogi i co najlepsze można go wykonywać wielokrotnie, gdyż nie osłabia on drewna.

Drewniana podłoga sprzyja również naszemu zdrowiu. Jest hipoalergiczna, dzięki czemu może znaleźć swoje miejsce w domach alergików i dziecięcych pokojach. Dodatkowo jest to materiał oddychający i regulujący wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Tworzy także wrażenie ciepła i przytulności, co pozytywnie odbija się na naszym samopoczuciu

Wady
Przede wszystkim cena. Jednorazowo jest to dużo większy wydatek niż np. koszt paneli czy wykładziny, jednak w skali czasu może się okazać, że wcale nie jest droższy. Podłoga drewniana wymaga także zaimpregnowania i odpowiedniego zabezpieczenia. Dodatkowo, drewno to materiał niejednolity, ze względu na to, że powstaje naturalnie.

Każdy powinien podjąć decyzję sam, jednak podłoga drewniana wydaje się być całkiem dobrym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 4 =